Bramy wjazdowe przesuwne i skrzydłowe

W ofercie firmy Awix dostępne są bramy wjazdowe dostosowane do każdych warunków eksploatacji. Znajdują zastosowanie zarówno w zakładach przemysłowych jak i osiedlach zamkniętych, oraz posesjach prywatnych. Bramy mogą mieć różne wypełnienia w zależności od potrzeby lub gusta klienta. Ponieważ każda z bram przesuwnych i skrzydłowych, ma swoje wady i zalety staramy się pomóc niezdecydowanym klientom w podjęciu decyzji, którą z nich zastosować – ale zawsze ostateczna decyzja należy do inwestora.

Bramy przesuwne:

brama przesuwna palisadowa rozbieżna

Bramy przesuwne są często wybierane ponieważ ich otwieranie i zamykanie odbywa wzdłuż lini ogrodzenia nie zabierając przestrzeni wewnątrz posesji. Brama przesuwna może też być wykonana w znacznych szerokościach wjazdu nawet 12 m . Niewątpliwą zaletą, jest fakt iż bramy przesuwne wykonują swój ruch nad ziemią, nie są podpierane przez żadne dodatkowe kółka które ją podtrzymują, co sprawia że nie musimy się specjalnie przejmować zanieczyszczeniami takimi jak śnieg czy błoto, oraz to, że ze względu na sposób otwierania można je zastosować w miejscach gdzie posesja jest pod górę. Wadą bram przesuwnych jest konieczność wykonywania fundamentów tzw. przeciwwagi, oraz to że posiada elementy ruchome w postaci rolek prowadzących i wózków jezdnych, które się zużywają i co jakiś czas wymagają wymiany. Bramy przesuwne są też dużo droższe od skrzydłowych i w produkcji i w montażu. Konieczność wykonywania fundamentów i stosowania dodatkowych elementów mechanicznych podnosi niestety koszt całej inwestycji.

Bramy skrzydłowe:

Brama skrzydłowa

Bramy skrzydłowe są wykorzystywane raczej w posesjach prywatnych, pod warunkiem, że miejsca na posesji jest na tyle dużo, aby skrzydła bramy mogły się otworzyć . Bramy skrzydłowe wykonuje się najczęściej w szerokościach do 5m. Zaletą bram skrzydłowych jest na pewno cena samej bramy i jej montażu. Jedynymi częściami mechanicznymi są zawiasy, które nie wymagają żadnych czynności eksploatacyjnych. Wadą jest na pewno to że po otwarciu zajmują dużą część posesji, oraz to że nie da się ich zamontować na podjazdach.